xMonika66xX
xMonika66xX
  19 октября 2010 (pierwszy post)
zadanie z 1. klasy liceum :)
Atomy pierwiastka X maja elektrony rozmieszczone na powlokach K2 L5 [wiecie.. to 2 i 5 to tak na górze. ale nie mogłam tu tak tego napisać ].
a) ustal ile elektronów bierze udział w tworzeniu wiązania X2 [to 2 tak na dole]
b) podaj wiązanie w występującej cząsteczce

Bardzo pilne. Proszę o pomoc !!!!!!!! Czekam na odpowiedź.;) Z góry dziękuję
Turka
Turka
  19 октября 2010
Nie wiem, czy dobrze, ale na moje oko bierze udział 7 elektronów.
A nad wiązaniem pomyślę i jeśli wymyślę to napisze:)
xMonika66xX
xMonika66xX
  19 октября 2010
Turka
Turka: Nie wiem, czy dobrze, ale na moje oko bierze udział 7 elektronów. A nad wiązaniem pomyślę i jeśli wymyślę to napisze:)

dzięki ;)
Turka
Turka
  19 октября 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki ;)

Powłoka k2 L5 to Azot.
Czyli: 1s2 2s2 2p3 = K2 L5

I wiązanie kowalencyjne, o ile to o to chodziło : ( i tam zamiast N daj X . )
xMonika66xX
xMonika66xX
  19 октября 2010
Turka
Turka: xMonika66xX:dzięki ;) Powłoka k2 L5 to Azot. Czyli: 1s2 2s2 2p3 = K2 L5 I wiązanie kowalencyjne, o ile to o to chodziło : ( i tam zamiast N daj X . )

dziękuję bardzo.;)
Turka
Turka
  19 октября 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuję bardzo.;)

Jeśli jest to dobrze, to nie ma za co ;P
PoczujMnieKochana
PoczujMnieKochana
  23 октября 2010
wg mnie to będzie siedem elektronów. Sorry, ale nie umiem wytłmuaczyć jak toz robiłem : cc
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.