beciak121
beciak121
  17 октября 2010 (pierwszy post)
No cześć.

Mam do napisania rozprawkę.

" Człowiek - gigant czy proch pośród boskiego stworzenia? "

Kompletnie nie mam argumentów.
Pomógłby ktoś ?

Z góry dziękuje.
moh3rka
moh3rka
  18 октября 2010
Odnośnie tragedii greckiej - człowiek jest 'prochem', ponieważ nie ma wpływu na swój los. Ciąży nad nim fatum, które zawsze się spełnia.
Turka
Turka
  19 октября 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No cześć. Mam do napisania rozprawkę. " Człowiek - gigant czy proch pośród boskiego stworzenia? " Kompletnie nie mam argumentów. Pomógłby ktoś ? Z góry dziękuje.


Człowiek jest igraszką w rękach bogów, nie ma wpływu na swoje życie.
Los człowieka jest absurdalny i jest w rękach bogów. życiem rządzi fatum czyli przeznaczenie.
Szybki rozwój wypadków prowadzi do perypetii , czyli zmiany losów bohatera.
Z człowieka szczęśliwego staje się raptem nieszczęśliwy -traci władzę, staje się banitą, człowiekiem zhańbionym.
Żaden człowiek nie może powiedziec o sobie , że byl szczęśliwy, dopóki żyje. Nie ma on bowiem wpływu na swoją egzystencję. W każdym momencie życia może go spotkac nieszczęście, poniżenie, upadek.

Może coś:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.